„Какъв ром, какви пури? Торбите заминават вероятно към Радев“, заяви лидерът на ГЕРБ по повод записа с Узунов

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов събра на рождения си ден кандидат-депутатите на ГЕРБ-СДС в София след откриването на кампанията, на която той не присъства.

„Има бонбони, кола, швепс, лимонада, вземете си и сандвич. Един от недостатъците, които не могат да ми припишат, е пиенето“, отбеляза Борисов. „Не можах да се науча да пия, един път се напих и – то много елементарно. Курсант в Симеоново бях, прибирам се в стаята, в чаши – вино. Жаден бях – и цялата чаша, викам сипи ми още една чаша, като компотче ми беше. Сещам се, че трябва кимоното да си сложа да се суши на една тел в банята и както го слагам, гледам се в огледалото – и туп, разказа Борисов и подчерта, че и до днес не пие.

Дани Митов го чувах тука под прозореца как вика „Победа“, гласовит. Цветанов като го е гледал си, си е казал – Намери ми заместник. Бяхте много добри, щом се чувахте тука при мене, добре“, коментира Борисов. А за акцентите по време на откриването на кампанията, заяви „Да не сте ме подслушвали вчера?“.

„Вчера Зоран Заев ми се обади. Сега управляващите се опитват да излъжат много хора. Начинът, по който конструират нещата, накрая ще бъде или много лош за България, или ще направим между две най-близки държави народите ни да се мразят десетилетия наред”, прогнозира Борисов.

„Аз знам, че нашите партньори не са наивни. Начинът, по който конструират нещата, накрая ще направи между две най-близки държави народите ни да се мразят с десетилетия наред. А нашата стратегическа цел е влизането на Северна Македония и Албания в ЕС. И вие тук, младите хора, трябва да направите всичко възможно поколенията сега, следващите поколения – да не се мразят. Радев раздели държавата. Вие сте млади, не го правете“, коментира на срещата с млади кадри Борисов.

„Последните 4 години, докато управлявахме ние, България беше фаворитът на Балканите. Никога не сме били и сега не сме. По време на председателството на България на всеки 4 седмици се събирахме. Бяхме водеща сила на Балканите. С политиката, която се води, ще направят да се мразим. За какво са ни европейски проекти? Историята е важно нещо, но оставете историците да я свършат тази работа“, добави Борисов.

„Вие трябва да мислите как Балканите трябва да станат по-добро място за живеене. Бяхме наобиколим фактор на Балканите. Днес ме поздравиха европремиери, и Шарл Мишел, и други колеги, и Балканите звънят, имаме си личните телефони… За разлика от тези. Много работа свършихме. Дали в Турция, дали в Сърбия, дали в Македония, дали в Гърция – всички знаеха, че без България не става, обясни Борисов. Той посъветва младите кандидат-депутати да търсят сестрински партии в съседните страни и да им кажат „Оставете ги дъртаците, дайте на нас, младите“. Вие трябва да свършите работа, да ми помогнете и на мен. Защото само ние можем да направим тази работа – така че хем да не е в ущърб на България, хем да дадем път на нашите братя, каза още Борисов.

„Ама това за Пламен Узунов добре го разви вчера“, обърна се той към Тома Биков.

„Какъв ром, какви пури? Не виждаш ли, че не дрънка шише вътре”. С тези думи Борисов коментира поредния скандал, който се завихри около бившия президентски секретар Пламен Узунов.

„Никой не отрича, че такава среща има. Самото деяние… Тези, които са работили в служби, знаят – първото, като отидат някъде, е да махнат телефоните. Единият идва конспиративно, гледа, после пак идва, гледа, пишат си бележки.

Проверява дали дрънчи и на другия ден торбите заминавам вероятно към Радев. Там са назначенията”, заяви лидерът на ГЕРБ.