Посолството на Израел в България осъжда всички антисемитски и антихуманни прояви, които застрашават социалния мир и сътрудничеството между представители на различни общности и групи хора. Това се посочва в изпратена до медиите позиция на посолството „относно зачестилите прояви на антисемитизъм в България„.
От дипломатическата мисия изтъкват, че застават „редом с eврейската общност в България и нейното ръководство в борбата срещу антисемитизма и езика на омразата, феномени, които напоследък се проявиха нееднократно в различни коментари на публични фигури, в медиите и социалните мрежи“, заявяват от посолството.
„Такъв възмутителен език на омразата наскоро използва кандидатът за вицепрезидент на „Възраждане“ Елена Гунчева, както и някои от нейните последователи. Посолството на Израел в България осъжда всички антисемитски и антихуманни прояви, които застрашават социалния мир и сътрудничеството между представители на различни общности и групи хора“, допълват от посолството.
И изразяват убеденост, че българските власти предприемат всички необходими мерки за противодействие на антисемитизма и езика на омразата.






