„Моля ви и ви призовавам! От днес нататък трябва да вдигнем нивото на ваксинация„, това заяви премиерът на България КирилПетков по време на откриването на форума Powers Summit, който събира за диалог властта, бизнеса и гражданския сектор.

По думите му, трябва да се засили ваксинацията, ако искаме бизнесътда бъде отворен, децата да ходят на училище и болниците да не са пълни. „Това е общо дело и споделена отговорност, която всички заедно трябва да направим“, допълни Петков.

Няма как да бъдем успешни в бизнеса и иновациите, ако здравеопазването не работи, ако работниците са болни, ако затваряме икономиката заради ниската ваксинация“, посочи още той и потвърди, че една от първите му заповеди като премиер ще бъде всички служители и министри да влизат в сградата на Министерския съвет единствено със зелен сертификат и призова това да направят и отделните министерства и бизнеса.


Новоизбраният министър-председател подчерта, че една от ключовите роли на новоизбраното правителство ще бъде и да инвестира в образованието, за да може децата и подрастващите след време да бъдат адекватни на развиващия се пазар на труда.

„Държавата не създава добавена стойност. Нито политиците я създават, нито депутатите. Тя се създава от бизнеса. За да създава той висока добавена стойност, там трябва да бъдат младите учени. Бизнес лидерите трябва да работят с младите учени и да създават добавена стойност. Тя да създава данъчни приходи, които да идват в държавата, а ние политиците имаме задача тези пари да не отиват в погрешни посоки. Затова и нашият призив е за нулева корупция“, посочи още Петков.

„България може да бъде лидер в някои сектори, а иновациите, които излизат от България, могат да станат пример как една малка държава в Източна Европа може да покори нисши и пазари“, заяви още премиерът и допълни: „Имаме всички предпоставки да сме просперираща държава“.