Парламентът ще обсъди законопроекти по Плана за възстановяване и развитие и по Шенген и Еврозоната. Народните представители ще обсъдят три извънредни точки. Те са свързани с Плана за възстановяване и устойчивост, Шенген и Еврозоната, съобщи Стою Стоев, заместник-председател на правната комисия, информират от БНР.
Ако парламентът успее да приеме необходимите закони, Министерството на финансите ще обработи всички документи и в началото на октомври ще бъде заявено второто плащане по ПВУ.
Народното събрание ще дебатира дали да бъдат приети годишните доклади за дейността на ДАНС, на Държавната агенция „Разузнаване“ и на служба „Военно разузнаване“.
На закрито заседание ще бъде обсъден и докладът на Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства.