След крайно скучно първо полувреме и почти изравнени възможности през целия мач Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първия осминафинал в Шампионската лига между италианския и испанския шампион. Феновете на стадион „Диего Армандо Марадона“ видяха равенство дори във владеенето на топката и головете.

В 9-ата минута рефлексите на стража на домакините Алекс Мерет пробва талантът на Барса Ламин Ямал. В 21-ата Жоао Кансело навлезе в наказателното поле на италианците, върна топката към Левандовски, но Мерет отрази удара на поляка.  В 23-ата минута Илкай Гюндоган стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Наполи обаче внимаваше и в тази сутуация. Първата част завърши без голове. В 60-ата минута обаче голмайсторът на Барса Робърт Левандовски откри резултата след асистенция на Педри. Само 15 минути трая щастието за възпитаниците на Шави Ернандес, тъй като „звярът“ в редиците на Наполи Виктор Осимен изравни и веднага след това бе сменен, за да бъде запазен за важните мачове от Серия „А“. В 94-ата минута Левандовски намери Гюндоган, но след опасен удар каталунците не успяха да вкарат победен гол.

В последния осминафинал Порто изненада Арсенал, побеждавайки го с 1:0 в последните секунди. На „Ещадио До Драгао“ Галено нацели десния страничен стълб на вратата, пазена от Давид Рая и след добавката също не успя да вкара. В 34-ата минута Букайо Сака обстрелва вратата на Диого Коща, но неуспешно, а Уилиам Салиба с глава стреля в аут веднага след това. Пепе Акино участва в атака за своя тим в 40-ата минута, елегантно с пета подаде за Еванилсон, но вратарят на Арсенал отрази удара му. Голови ситуации не липсваха и през втората част, но до попадение не се стигаше до последните секунди на двубоя, когато Галено се разписа и донесе така ценната преднина за португалците.