Веселин Киров е завършил европейско търговско право във факултета Жан Моне на Парижкия Университет “Сакле” през 2015 г. и Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ с магистър по право. Работи като юридически и бизнес експерт на международни фирми в Европа. 

Веселин Киров е кандидат за европейски депутат от „Възраждане“. Ето неговото послание:

Равносметката от членството на България в ЕС се изчислява на десетки милиарди евро загуба за нашата страна. Досегашните ни представители в Европа не успяват да защитят нашите интереси по ключови въпроси. В момента има 6 основни проблема, чието решение, българският народ очаква.

1. Европа на две скорости 

Проблем : Проектът ЕС на две скорости означава премахване на правото на вето на България в Съвета на ЕС и цели превръщането на източна Европа в периферия.

Решение : създаването на парламентарна коалиция от източноевропейски партии, с които заедно да кажем НЕ на този проект. България трябва да е равноправен член на ЕС.

2. Зелената сделка 

Проблем : Приемането на Зелената сделка означава загуби от 12 млрд. евро на година и спад в продукцията от 12%, както и масови фалити на земеделски производители.

Решение : прекратяване на Зелената сделка, улесняване на условията за помощи по Общата селскостопанска политика, добавяне на държавна помощ към селското стопанство и въвеждане на протекционистки мерки, с цел да се предостави приоритетен достъп до международните пазари за нашите производители.

3. Върховенството на българската конституция :

Проблем : Брюкселските бюрократи, чрез гласуване на Истанбулската конвенция на европейско ниво, се опитват да наложат противоконституционен текст в българския правен ред.

Решение : Недопускане на нито една точка от Европейската ратификация на Истанбулската конвенция в българския правен ред.

4. Край на конфликтите в Украйна и Палестина : 

Проблем : Кръвопролитните конфликти в Украйна и Палестина трябва да спрат незабавно и да се даде път на дипломацията. Продължителното наливане на оръжия само подклажда касапницата. 
Решение : Прекратяване на доставките на оръжие, установяване на международна конференция за мир, на която да бъдат поканени всички страни в конфликта и уреждането им по пътя на дипломацията чрез съставяне на общи международноприети гаранции за сигурност.

5. Миграционна политика: 

Проблем : Договорените квоти за приемане на 0.9% от всички мигранти в ЕС на българска земя са пагубни за нашата държава. Страната ни няма нито финансов нито инфраструктурен потенциал да приема по над 3000 мигранти на година.

Решение : връщане на правото на България сама да определя дали да приема или не мигранти.

6. Реиндустриализация : 

Проблем : Масова деиндустриализация кара водещи европейски предприятия да изнасят производствените си мощности от ЕС към САЩ и Китай. Европа, а и България, рискуват да изпаднат от надпреварата в сферата на високите технологии.

Решение: установяване на протекционистки мерки в Европа за справяне с инфлацията и стимулиране на европейската и българска индустрия, чрез установяването на държавна помощ за ключови сектори като енергетика, високи технологии, транспорт и фармацевтична индустрия както и възстановяване на търговските връзки с РФ и печелившите енергийни проекти.