Външният министър на Унгария Петер Сиярто във Фейсбук:

Украйна отново атакува петролопровода за Унгария, което доведе до спиране на транспортирането на петрол до страната ни. Поредната атака срещу енергийната ни сигурност е скандална и неприемлива!

Павел Сорокин, зам.-министър на енергетиката на Русия, току-що информира, че руските специалисти се опитват да възстановят трансформаторната станция, която е от съществено значение за експлоатацията на газопровода, все още не могат да кажат кога ще бъде възобновена пра

Брюксел и Киев се опитват да тласнат Унгария във войната в Украйна от три години и половина, а нарастващият брой украински атаки срещу енергийната ни сигурност целят това.

Затова пак да сме наясно: това не е наша война, не е наша работа, искаме да стоим далеч от нея и докато сме на власт, ще стоим далеч от нея!!

Най-накрая напомняне за украинските вземащи решения: токът от Унгария играе ключова роля в енергийните доставки на Украйна….