Преди това, когато беше попитан кого би подкрепил на Световното първенство

Папа Лъв XIV заяви, че ще подкрепя отбори по време на Световното първенство, включително националния отбор на САЩ, но не е сигурен колко мача ще може да гледа, съобщава La Repubblica, чийто кореспондент е бил на борда на самолета като част от прескорпуса на папата по време на пътуването му до Испания.

Насочвайки се към Мадрид, първата дестинация на шестдневното си пътешествие, Лъв XIV избра футболния отбор на испанската столица. На въпрос на журналисти на мач между Реал Мадрид и Барселона кой отбор би подкрепил, папата отговори:

„Папата подкрепя всички отбори, а Прево подкрепя Реал Мадрид.“

Преди това, когато беше попитан кого би подкрепил на Световното първенство, което ще се проведе частично в родината му, Съединените щати (заедно с Канада и Мексико), Лъв XIV призна, че вероятно би избрал втория пред американския отбор или перуанския отбор. Преди избирането си за папа, Превост е прекарал много години като мисионер в Перу. Той е перуански гражданин и говори свободно испански. Всичките му изяви в Испания са планирани да бъдат на испански.