Отборът на Милан победи Сампдория с 2:1 като гост в среща от шестия кръг на италианското футболно първенство, въпреки че игра с човек по-малко почти цялото второ полувреме. Милан е втори във временното класиране с 14 точки, колкото има и лидерът Наполи и отстъпва само по голова разлика. Тимът на Сампдория пък е 18-и с 2 точки в актива си и без успех в Серия А към момента.

Жуниор Месиас откри за гостите от Милано още в шестата минута на двубоя, възползвайки се от асистенция на Рафаел Леао при контраатака за Милан. Именно португалецът Леао остави отбора си с човек по-малко след като в 47-ата минута получи втори жълт и съответно червен картон за опасна игра.

Сръбският полузащитник на Сампдория Филип Джуричич изравни с глава за 1:1 в 57-ата минута след като бе оставен непокрит от защитата на гостите, преди десет по-късно Оливие Жиру да донесе ценните три точки за Милан с точно изпълнение от дузпа.