Отборът на Алмерия победи Еспаньол с 3:1 като домакин в среща от 19-ия кръг в първенството на Испания по футбол. Алмерия прекъсна серията си от четири мача без победа в шампионата и заема 11-ото място във временното класиране с 22 точки. Еспаньол е 14-и в Ла Лига с 20 точки в актива си.

Колумбийският нападател на домакините Луис Суарес реализира за 1:0 в 21-ата минута на мача, вкарвайки първия си гол за Алмерия след трансфера си под наем от Олимпик Марсилия в началото на месеца. Бившият футболист на Еспаньол Лео Баптистао покачи на 2:0 в 61-ата минута, а след асистенция на Гонсало Мелеро, Франсиско Портийо направи резултата 3:0 в 77-ата минута.

Гостите от Еспаньол намалиха на 1:3 в третата минута на добавеното време с попадение на Хоселу Мато.