Майорка победи с 1:0 Валенсия в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и върна „прилепите“ в бората за спасение от изпадане. Два кръга преди края отборът от Валенсия заема 13-ото място и е на две точки от опасната зона.
Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, а след антракта „прилепите“ тръгнаха по-смело в атаката и бяха наказани. В 64-ата минута Канг-Ин Лий центрира към Ведат Муричи, който прати топката зад гърба на Мамардашвили.
Трите точки изкачиха Майорка на 11-ото място в кладсирането, а поражението бе първо за Валенсия от 30 април.
Осасуна спечели с 2:0 над Атлетик (Билбао) в мач от 36-ия кръг на Ла Лига и го измести от 7-ото място в класирането, което дава право на участие в предварителните кръгове на Лигата на конференциите.
И двата гола на Осасуна паднаха след почивката. Разписаха се Анте Будимир (50) и Лукас Торо (77).