Рикардо Сапонара ликува, след като е вкарал гол във вратата на Сасуоло

Фиорентина завърши сезона в Серия А с победа с 3:1 като гост на Сасуоло. По този начин „Ла Виола“ финишира с 56 точки, като за момента е на осмо място, но може да бъде изместен от Торино, ако „биковете“ победят Интер. Сасуоло е 13-и, като единствено Емполи може да го изпревари при успех над Лацио.

И за двата тима двубоят бе без никакво значение, като Фиорентина има да мисли за финала на Лигата на конференциите в сряда от 22:00ч. българско време срещу Уест Хем в Прага, Чехия.

„Виолетовите“ поведоха в 46-ата минута с гол на Артур Кабрал. Доменико Берарди изравни от дузпа в 71-ата минута, а само осем минути след това Рикардо Сапонара върна преднината на гостите. Те стигнаха и до трети гол в 83-ата минута, когато точен бе Николас Гонсалес.