Oгромен международен скандал забърка отново най-видният путинист сред гейовете и най-видният гей сред путинистите – Филип Киркоров. Руската мегазвезда направи шокиращи твърдения в инстаграм и пак си приписа заслугата за успеха ни на „Евровизия“.

Киркоров обяви, че лично стои зад грандиозното завръщане на България в конкурса след 6-годишна пауза и зад последвалата победа на Дара. Певицата обаче веднага реагира и публично го сряза.

Всичко започва миналата година, когато покрай близките си приятели от дует „Ритон“, Киркоров се запознава с тогавашния генерален директор на БНТ Емил Кошлуков. По думите на Киркоров, Кошлуков споделил, че има огромно желание България да се завърне на „Евровизия“, но БНТ няма финансова възможност за това. Киркоров задейства връзките си и води в националната телевизия инвеститор, който изцяло финансира българското участие.

Киркоров разкрива, че е направил всичко това в памет на покойния си баща, чиято голяма мечта е била точно победа за България. Руската звезда обаче не скри огорчението си, че никой от печелившите не е проявил признателност, а други хора са обрали каймака от събитието.

Докато скандалът се разгаря, зад кулисите вече се води яростна битка за това кой град да приеме „Евровизия“ през 2027 г. В играта са София, Бургас и Варна. Киркоров не крие, че стиска палци за Морската столица, тъй като това е неговият роден град, където е прекарал детството си. Изпълнителят призова всеки, който се съмнява в думите му, да потърси за потвърждение Емил Кошлуков или дует „Ритон“, уточнява „Телеграф“.

Реакцията на победителката Дара не закъсня и тя директно контрира твърденията му с коментар в инстаграм. Изпълнителката благодари на Киркоров единствено за „менталната подкрепа“. Тя беше категорична, че победната песен „Бангаранга“ е написана още през 2023 година на Sofia Songwriting Camp, а целият успех се дължи на нейния екип, Вирджиния Рекърдс, БНТ и международните продуценти.